31619308

18 lip Popołudnie w Dolinie Białego. W poszukiwaniu Szarotek

Dolina Białego to doskonały kierunek na lekką, godzinną wycieczkę tuż po przyjeździe do Szarotki. Szlak znajduje się 200 metrów od pensjonatu. Wystarczy skręcić w prawo i po 3 minutach drogą asfaltową znajdziemy się na skraju lasu reglowego. Cały czas kierujemy ścieżką wzdłuż potoku aby dojść do żółtego szlaku. Obecna droga wśród majestatycznych skał powstała w 1905 roku. Biały Potok kilka razy przekroczymy przechodząc po drewnianych mostkach. Jego szmaragdowa woda wyżłobiła w wapiennym dnie piękne oczka wodne i wodospady.

kladka_trzy

Malownicza Dolina Białego znajduje się na terenie ścisłego rezerwatu przyrodniczego. Możemy tu podziwiać świerki, limby, buki, cisy, jodły, sosnę drzewokosą oraz różę alpejską i szarotki. Możemy również spotkać sarny i jelenie, rzadziej niedźwiedzie, rysie i wilki. Po drodze mijamy sztolnię, jedną z dwóch znajdujących się w Dolinie, gdzie Rosjanie poszukiwali bezskutecznie i w wielkiej tajemnicy uranu. Szlak kończy się Polaną Białego, z której możemy wędrować dalej w kierunku Kalatówek lub na Sarnią Skałę i do Doliny Strążyskiej.

10998701

W pensjonacie Szarotka możecie Państwo otrzymać mapę miasta, pobliskich szlaków oraz otrzymać informację jak najszybciej dotrzeć do centrum Zakopanego, od którego dzieli nas zaledwie 10 minut spacerem.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
pl_PL