Wiosenne szusy na Kasprowym

Słońce gór szybciej zbliża niż rozrywki miasta – jak mawiał krytyk teatralny Jan Alfred Szczepański. Dodajmy, że narty w słoneczny dzień nie tylko jednoczą, ale także poprawiają zdrowie i energetyzują.

Na Kasprowym Wierchu poszusujemy aż do weekendu majowego i dodatku najdłużej w sezonie. Nie każdy o tym wie, dlatego śnieżne figle będziemy uprawiać w elitarnym towarzystwie i bez kolejek do krzesełka. W marcu i kwietniu śniegu w kotłach jest zazwyczaj najwięcej. Wprawdzie intensywne promienie skrócą znacznie nartostradę do Kuźnic, ale widok budzącej się przyrody zastąpi nam to uniedogodnienie z nawiązką. Jeśli dodamy, że Kasprowy stanowi najlepsze miejsce do kąpieli słonecznych, co potwierdzają opalone lica wiosennych gości pensjonatu Szarotka, to mamy już kilka powodów aby odwiedzić Zakopane w marcu lub kwietniu.

blog7

Wybierając Tatry na wiosenny wyjazd pamiętajmy, że dobroczynny wpływ słońca, szczególnie po krótkich zimowych dniach, jest nie do przecenienia. Reguluje wytwarzanie witaminy D mającej wpływ na prawidłowy obieg krwi, pracę mięśni, kości, układ nerwowy a także pracę serca, Na promienie reaguje także, zwana trzecim okiem, szyszynka. Do jej najważniejszych funkcji należy wytwarzanie melatoniny oraz hormonu szczęścia – serotoniny.

Zatem powtórzymy za znawcą Tatr Wincentym Polem:

w góry! w góry , miły barcie!
Tam swoboda czeka na cię,
(…) Tutaj silniej świat oddycha,
Tu się szczerzej człek uśmiecha,
Gdy się wiosną śmieją góry.

blog3

Przydatne Informacje:

Aby maksymalnie wykorzystać wyjazd z planem na Kasprowy możemy kupić skipass dwudniowy w cenie 240 zł. Dla pewności polecamy korzystać ze sprzedaży online: http://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/cennik-skipass.html

Poszukującym mocniejszych wrażeń polecamy wycieczki skiturowe. Świetną opiekę, wybór tras w zależności od Waszych umiejętności oraz szkolenie zaoferuje biuro Tatra Guide. Doświadczeni instruktorzy pomogą Wam także wypożyczyć sprzęt oraz odpowiednio wyekwipować na „wyrypę“: http://www.tatraguide.info/zima/tatry/27/skitury-wycieczki-jednodniowe.

Fanom spliboardu (składanej deski) proponujemy skorzystać z przewodników z Epicenter. Z nimi odnajdziecie najciekawsze trasy freeridowe dla snowboardzistów. http://split-board.pl/

Nie zapominajmy także o kremie. Te produkowane bez użycia oleju palmowego znajdziecie na stronie: http://skinmania.pl/

Specjalna oferta pensjonatu Szarotka na marzec i kwiecień to 4 dniowe wyjazdy w specjalnej cenie 280 zł/os ze śniadaniami w formie bufetu. Na życzenie naszych gości rezerwujemy bilety oraz wycieczki.

blog6