GDZIE NAD WODĘ W LETNIE UPAŁY?

18 lip GDZIE NAD WODĘ W LETNIE UPAŁY?

Tegoroczne letnie prognozy są wyjątkowo łaskawe dla lubujących upały. A jeśli żar leje się z nieba to po wycieczkach górskich miło zaplanować jeden dzień na odpoczynek nad wodą. Wyborów mamy kilka.

thumb_5

Aquaparki znajdziemy w Zakopanem, Chochołowie, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i Szaflarach. Wszystkie zaopatrzone są w strefy spa, parkingi, restauracje. Przewagą nad naturalnymi zbiornikami są atrakcje dla dzieci, w tym zjeżdżalnie, płytsze baseny i zajęcia z animatorami. W Zakopanem swoje błękitne tonie oferuje także kąpielisko na Polanie Szymoszkowej. Na południowym stoku możemy liczyć na prawdziwie mocną opaleniznę. Pamiętajmy jednak że słońce w górach opala intensywnie, należy zaopatrzyć się w krem z filtrem.

Copyright by BeztroskieWczasy.pl

Dla miłośników ciszy i spokoju lepszym wyborem będzie skorzystanie z jednej z plaż na rozległych brzegach Zalewu Czorsztyńskiego lub wycieczka na kamieniste plaże potoku przy Dolinie Chochołowskiej, choć gwarancji że nie spotkamy tam innych amatorów wodnych atrakcji raczej nie ma. Dodatkowo musimy uważać na różnicę temperatur,  górskie potoki są raczej chłodne nawet w największe upały. Jeśli posiadamy patent żeglarski możemy wynająć żaglówkę w jednej z marin Zalewu Czorsztyńskiego. Trzeba przyznać, że miło ogląda się ruiny zamków i tatrzański krajobraz w akompaniamencie trzepotu żagli i plusku wody pod kilem.

Obsługa recepcji pensjonatu Szarotka chętnie pomoże Państwu zaplanować jednodniową wycieczkę.

 

No Comments

Post A Comment

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
pl_PL